Mikenta Fight Night 19. November

Mikenta Fight Night er klar til endnu er brag af en Aften.
Der er TV dækning på Via tv kanalen : Sport live, og Vi lover det bliver en lækker aften  


---
Billet salget er Startet.


Der er også et stort Ringside område med runde borde.
Kontakt os på 40960825 for at få et bord  

UnderCard Kl. 18.00  

-  FITE.TV Broadcast starts.

 

   Pause 1 min Thai 12 once

1. Thai: -22 kg U/8  3 x 1,5 min  Yousef  Al-Dowri As Gym   DK   vs      Aidan Sekhon  Griphouse  Scotland  


   Pause 1 min Thai 12 once

2. Thai: -71 kg C class 3x2 min  Mark Kaddu               DK   vs       Dawda Corr           DK


Special rules  - 1. Round Boxing - 2. Round  Thaiboxing (Boxing gloves) 3. Round MMA  (MMA Gloves)

3. Mix fight: -75 kg b class 3x2 min  Sebastian Simic      DK  VS        Samuel tomas Gonzalez  DK


   Pause 1 min Thai 12 once

4. Thai: -52  kg C class 3x2 min Patricia                              DK  vs        Angelique Hasse    DE    


Break  - Middle Card  Kl. 19.00   

-  Sport Live Broadcast starts.  


  Pause 1 min Thai 12 once

5. Thai: -81 kg C class 3x2 min Lukas Græker                    DK  vs        Frederik voss Broberg - Siam


   Pause 1 min Thai 12 once

6. Thai: -69 kg C class 3x2 min  Kion Hjørdie                       DK   vs         Osman Vacoev  Helsingborg SE


   Pause 1 min Thai 12 once

7. Thai: 100  kg C class 3x2 min Emil Piet                            DK  vs         Johannes Smith  Malmø SE


   Pause 1 min Thai 12 once

8. K1:  -86 kg C class 3x2 min  Mads Jul Andersen             DK  vs          Andreas Lilliecrona  Warberg SE


   Pause 1 min Thai 10 once

9. Thai: -67 kg B class 5x2 min Martin kamp                        DK vs           Rahil Abdour  Malmø  SE


   Pause 1 min Thai 10 once1

10. Thai: -71 kg B class 5x2 min  Bedirhan Ceran - As Gym  DK  vs          Frederik Fenger - Århus F.A

 

Break 20 Minutes 

- Main Card -  About kl. 20:30


   Pause 1 min Thai 10 once 

11. Thai: -57 kg B class 5x2 min  Yara Saleh                          DK  vs          Rita Gabryte. Ireland 


Danish Championship 4 Man Tournement -91 kg

      Pause 1 min Thai 12 once - Elbow protection

13. Thai: -91 kg  C- Class  3x2 min  Marcus ulsing                  DK vs         Kim Foegh Dk


      Pause 1 min Thai 12 once - Elbow protection

14. Thai: -91 kg  C-Class  3x2 min  David Hatting                 DK vs         Marc Christoffersen DK  


Danish Championship Title Fight

      Pause 1 min Thai 10 once - Elbow protection

12. Thai: -60 kg  B-Class  3x3 min  Mehmet Akin                   DK vs         Mohammed Kartabil   Odense DK


            ?      Elbow Pause 1 min   10 once

15. Thai : -62 kg A class 3x3min   Johannes Bakke         DK  VS         David Sinclair  Scotland

 

 

 


 

 

 

Billetten kan vises både på papir og på telefon.



Adresse: MusikTeatret Albertslund, Bibliotekstorvet 1, 2620 Albertslund


Der er ingen aktive billettyper i øjeblikket til denne event